Agata Padoł-Ciechanowska

Agata Padoł-Ciechanowska ukończyła katowickie Licem Plastycznego. Studiowała malarstwo w Poznaniu na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu u profesora Piotra C. Kowalskiego. Dyplom otrzymała w 1991 roku. Jest członkinią Związku Polskich Artystów Plastyków od roku 2001. Aktualnie mieszka i tworzy w Krakowie, gdzie w zbiorach Muzeum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” można oglądać jej obrazy z cyklu „Tajemnice Różańca”.

Swoje prace wystawiała w wielu galeriach w kraju oraz za granicą. Wielkim sukces odniósł cykl prac artystki „Kwiaty Niewinności” wystawione w Londynie w Posk Gallery oraz w Rzymie, gdzie zyskały uznanie profesora Nicosia.

Prace Agaty Podoł zdobią wiele tomików poezji oraz pojawiają się na koncertach muzycznych w postaci multimedialnej.

Obrazy tej artystki można znaleźć w czasopismach takich jak „Art&Business” czy „Sztuka.pl”

Jej prace znajdują się w zbiorach wielu galeriach sztuki, muzeach czy kolekcjach prywatnych na całym świecie m.in. w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Danii, Niemczech czy USA.

W roku 2014 wzięła udział w projekcie Małgorzaty Kupiszewskiej „Dokąd zmierzasz” gdzie zaprezentowała swoje obrazy obok innych polskich malarzy takich jak Franciszek Maśluszczak, Stanisław Rodziński, Tomasz Sadley i Wojciech Sadley. Album, który powstał w wyniku sfinalizowania projektu zyskał tytuł Najlepszego Katolickiego Albumu Roku i stanowi wotum wdzięczności za dar kanonizacji Jana Pawła II. W latach 2012- 2015 stworzyła cykl Biblijnej Drogi Krzyżowej, do którego wydała rozważania pt. „Droga, która leczy”.

W dorobku artystki znajdują się też prace z cyklu „People” pokazywane w październiku 2015 w The New York Art Connection Holbrook, New York 11741 oraz prezentowane w grudniu 2015 w Miami USA – Art Miami Beach- Art Tour International. W listopadzie 2017 cykl ten gościł w Albin Upp Galleri w Oslo.