Karolina Jakóbczak 27.03 – 12.04.15 r. | Galeria 022, Dom Artysty Plastyka

SPEAKING HAND | fotografia | Karolina Jakóbczak
27.03 – 12.04.2015 r. | Galeria 022
Dom Artysty Plastyka Warszawa, Mazowiecka 11A
wernisaż: 27.03.2015, godz. 18.00

Powszechnie wiadome jest to, że przy komunikacji z ludźmi w przekazie zaledwie 7% składa się na mowę, a 38% na ton głosu, a reszta, czyli 55% składa się na komunikację niewerbalną. I dłonie są jednymi z elementów do komunikacji niewerbalnej. Za pośrednictwem prac, artystka chciała przede wszystkim przedstawić ręce jako ważną część naszego ciała. Autorka pochodzi ze Świata Ciszy, do którego należą osoby Słabo słyszące oraz Głuche. Właśnie dla osób Głuchych dłonie są najważniejszą częścią ciała, dlatego że dłonie są tym czym dla Słyszących głos. Dzięki dłoniom mogą komunikować się z innymi w języku migowym. Dlatego w tej serii dłonie są głównymi bohaterami. I ręce mogą wiele przekazać.


Karolina Jakóbczak, urodzona w Warszawie w 1984 roku. Niesłysząca absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom magisterski na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego), Polsko Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych w Warszawie (dyplom magisterski na Wydziale Sztuki Nowych Mediów), studentka Erasmusa w Fachhochschule Trier – Communicationdesign w Niemczech 2006/2007. Członek Polskiej Fundacji Pomocy Dzieciom Niedosłąyszcym „ECHO”. Z zawodu jest grafikiem i zajmuje się wszystkim co jest związane z sztuką płaskiego wymiaru w tym: ilustratorstwo, grafika komputerowa, grafika warsztatowa, fotografia, malarstwo i rysunek.
Od czasu do czasu łapie się za rękodzieła. A z zamiłowania jest podróżniczką i fotografem.

Karolina Jakóbczak

Karolina Jakóbczak

 
artinfo ofertaRafał Olbiński,Jarosław Kukowski,Janusz Lewandowski,Ewa Kukowska,Tomasz Sętowski,Karol Bąk,Tomasz Alen Kopera,Wojciech Siudmak,Zdzisław Beksiński,Krzysztof Wiśniewski,Jacek Yerka,Marcin Kołpanowicz

Tagi: Karolina Jakóbczak, OW ZPAP, wystawa,