Bartosz Frączek, Krzysztof Kiwerski, Adam Wsiołkowski 14.04 – 05.05.2015 r. | Galeria LUFCIK, Dom Artysty Plastyka

MIASTO | malarstwo
Bartosz Frączek, Krzysztof Kiwerski, Adam Wsiołkowski
14.04 – 05.05.2015 r. | Galeria LUFCIK
Dom Artysty Plastyka Warszawa, Mazowiecka 11A
wernisaż: 14.04.2015 o godz. 18.00

BARTOSZ FRĄCZEK
Urodzony 1974 w Częstochowie, studia w Instytucie Plastyki WSP w Częstochowie. Dyplom z malarstwa z wyróżnieniem w pracowni prof. Wincentego Maszkowskiego 1999.
Doktorat na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych 2009. Obecnie zatrudniony na stanowisku adiunkta w Katedrze Malarstwa AJD w Częstochowie. Czterokrotny stypendysta Prezydenta Miasta Częstochowy w dziedzinie kultury. W roku 2010 otrzymał Nagrodę Miasta Częstochowy w dziedzinie kultury za całokształt pracy twórczej. Ma na swoim koncie 65 wystaw indywidualnych min. w Holandii, Szwecji, Danii, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Belgii i na Węgrzech, oraz ponad 180 zbiorowych na całym świecie. Jego prace pokazywane były także na targach sztuki Hanse Art (Lubeka, Oldenburg, Brema, Hamburg) Artevent expo (Antwerpia, Arnhem), Artistes Contemporaines (Lozanna, Geneva). Kurator i współorganizator międzynarodowych sympozjów i wystaw,min: Natura-zapis-dzieło (5 edycji), Incident Accident (3 edycje), Międzynarodowe Biennale Miniatury (6 edycji)

KRZYSZTOF KIWERSKI
Urodzony w 1948 w Poznaniu. Studia na Wydziale Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od 1973 zatrudniony na ASP w Krakowie , obecnie jako profesor.
Uprawia malarstwo, rysunek, grafikę komputerową i motion graphics, zrealizował 38 filmów animowanych w tym cztery pełnometrażowe. Brał udział w ponad 100 wystawach min.w Polsce, Niemczech, Francji, Szwajcarii, Belgii, Danii, Szwecji, Japonii, Turcji, Grecji, Jugosławii, Austrii.
50 wystaw indywidualnych m.in. w Krakowie, Warszawie, Lublinie, Szczecinie, Poznaniu, Zamościu, Częstochowie, Genewie.
Udział w licznych festiwalach filmowych m.in. w Poznaniu, Krakowie, Oberhausen, Annecy, Cannes, Huesca, Tours, Chicago, New York, za filmy otrzymał ok. 25 nagród.
Za twórczość malarską otrzymał m.in. II nagrodę na VII Festiwalu Współczesnego Malarstwa Polskiego w Szczecinie, Brązowy i Srebrny Medal na ogólnopolskich wystawach malarstwa „Bielska Jesień”, „Grand Prix” na ogólnopolskiej wystawie „Spotkania Krakowskie”, Medal St. Wyspiańskiego na Salonie Malarstwa Krakowskiego, nagrodę regulaminową na V Biennale Grafiki w Sapporo, „Grand Prix” na V Międzynarodowym Triennale Sztuki „Sacrum”. Odznaczony Srebrnym Medalem „Gloria Artis”.W 2011 „Grand Prix” na Salonie 100-lecia ZPAP.
Prace w zbiorach: Muzeum Narodowe w Krakowie, Warszawie, Poznaniu i Szczecinie, Muzeum Miasta Łodzi, Ministerstwa Kultury i Sztuki, Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Miasta Krakowa, Galerie BWA Kraków, Białystok, oraz w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

ADAM WSIOŁKOWSKI
Urodzony W 1949 r. w Krakowie. Studia na Wydziale Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych; dyplom w 1973 r. W tymże roku rozpoczyna pracę pedagogiczną w Akademii, uzyskując w 1992 r. tytuł profesora. Prowadzi pracownię malarstwa; w latach 2008-2012 był rektorem ASP.
Uczestniczył w około 200 wystawach w Polsce i za granicą. Miał ponad 50 wystaw indywidualnych m.in. w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Nowym Yorku, Paryżu, Pradze, Berlinie, Norymberdze, Essen i Kijowie. Laureat wielu nagród w konkursach malarstwa, rysunku i plakatu, oraz dwukrotnie nagrody Ministra Kultury i Sztuki RP.
W latach 1981/82 przebywał w USA na półrocznym stypendium Fundacji Kościuszkowskiej, uzyskując tam stypendium Fundacji Ford & Rockefeller. Prace m.in. w zbiorach: Muzea Narodowe w Krakowie, Warszawie Poznaniu i Kielcach; Muzea Okręgowe w Tarnowie i Toruniu; Muzeum Historyczne Miasta Krakowa; Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego; Muzeum Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie; Muzeum Plakatu w Wilanowie; kolekcja Centrum Sztuki „Studio” w Warszawie; Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” w Radomiu; The New York Public Library, Polish Institute of Arts & Sciences, The Kosciuszko Foundation – Nowy Jork;muzeum Mondriaanhuis w Amersfort w Holandii; muzeum Fundacion Antonio Perez w Cuenca w Hiszpanii oraz kolekcje prywatne w kraju i za granicą.

 

 

galeria malarstwo
Jacek Yerka
Rafał Olbiński
Zdzisław Beksiński
Karol Bąk

Tagi: ADAM WSIOŁKOWSKI, BARTOSZ FRĄCZEK, KRZYSZTOF KIWERSKI, wystawa, wystawa Warszawa, wystawa ZPAP,