CZŁOWIEK I NATURA | Czesław Kiszka |WYSTAWA JUBILEUSZOWA Z OKAZJI 55 LAT PRACY TWÓRCZEJ| Galeria Lufcik, Dom Artysty Plastyka Warszawa

Wernisaż: 2016-07-04 17:30
Wystawa w dniach: 2016-07-04 do 2016-07-29
Galeria Lufcik, Dom Artysty Plastyka Warszawa

„Jako twórca staram się być sobą. Inspiracją dla mnie jest człowiek i natura. Obrazy powinny dawać do myślenia, pobudzać naszą wyobraźnię, która staje się coraz uboższa. Dlatego nie odtwarzam rzeczywistości, ale poszukuję nowych form wyrazu, a mianowicie: piękna, dobra, harmonii i prawdy.”
Czesław Kiszka

Czesław Kiszka studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Architektury Wnętrz. Dyplom uzyskał w 1959 roku. Twórczość i działalność: malarstwo, wystawiennictwo i architektura wnętrz.

Czesław Kiszka jest laureatem nagród i wyróżnień, m.in. I Nagrody w Konkursie „Człowiek, praca i środowisko” (1971) i III Nagrody w Konkursie „Plastyka na zamówienie społeczne” (1973)

Swoje prace artysta prezentował na licznych wystawach i konkursach w kraju i za granicą. Miał ponad 30 wystaw indywidualnych. Jego prace znajdują się w zbiorach w kraju i za granicą, m.in. w Niemczech, Szwecji, Szwajcarii, Japonii.

W roku 2016 artysta obchodzi 55-lecie pracy twórczej.

 

Czesław-Kiszka

Czesław Kiszka, Człowiek i natura

Polskie malarstwo współczesne, Dom Artysty Plastyka, Galeria Sztuki Współczesnej, Oferta Galerii Sztuki, Galeria Malarstwa Współczesnego, Galeria Sztuki, Homebook Malarstwo Obrazy, Homebook Sztuka Obrazy