EPOKA MISTRZÓW – CZAS WSKAŻE MISTRZA | Wystawa zbiorowa | Galeria Lufcik | 24.04.2017-06.05.2017

 

EPOKA MISTRZÓW – CZAS WSKAŻE MISTRZA | Wystawa zbiorowa
Wystawa w dniach: 24.04.2017-06.05.2017
Galeria Lufcik, Dom Artysty Plastyka w Warszawie, ul. Mazowiecka 11A

 

Epoka Mistrzów – Czas Wskaże Mistrza” – to tytuł międzynarodowej wystawy malarstwa nowoczesnego, która odwiedzi różne miasta na terenie Polski, Ukrainy i innych krajów. W wystawie uczestniczą artyści malarze z Polski, Ukrainy, Białorusi, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii i USA.

Wystawa była zainaugurowana w Polsce w Białymstoku, a następnie na Ukrainie w Łucku. Jest prezentowana już po raz trzeci w Polsce, tym razem w Warszawie w Domu Artysty Plastyka przy ul. Mazowieckiej 11a w Galerii Lufcik.

Wystawa „Epoka Mistrzów – Czas Wskaże Mistrza” powstała z marzeń Igora Drozda-Duszyńskiego, urodzonego na Ukrainie, a od wielu lat związanego z Polską. Jego więź z dwoma krajami stała się początkiem marzeń o wystawie, która połączyłaby jak most, artystów malarzy z różnych krajów, pokazała i udowodniła osobom oglądającym te ciekawe i różnorodne dzieła, że w kulturze nie muszą istnieć granice, a wspólnie działania przyczyniają się do rozwoju dialogu kulturotwórczego tak potrzebnego w obecnym czasie.

Igor Drozd-Duszyński – ur. w 1960r. w Zalesiu na Ukrainie. Absolwent Ukraińskiego Uniwersytetu Poligraficznego im. Iwana Fiodorowa we Lwowie. Maluje w różnych technikach. Działa jako koordynator międzynarodowych wystaw malarskich w imieniu Wołyńskiej Organizacji Narodowego Związku Artystów Ukrainy. Za swoją działalność otrzymał odznakę honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej. Członek ZPAP Okręgu Warszawskiego.

DSCN8493-e1492507439228