LINORYTY PUNKTORYTY | Radosław Zaremba | Galeria 022 | 20.03.2017-31.03.2017

 

LINORYTY PUNKTORYTY | Radosław Zaremba
Wystawa w dniach: 20.03.2017-31.03.2017
Galeria 022, Dom Artysty Plastyka w Warszawie, ul. Mazowiecka 11A

 

„Dla mnie ważny jest widz, człowiek – to, z czym przychodzi do mnie i to, z czym wychodzi ode mnie z wystawy. Aforyzmy, do których robię grafikę, są integralną jej częścią, ale autonomiczną też. Na studiach nauczono mnie tylko warsztatu – reszty nauczyłem się sam. I tak jest dobrze.
Poza grafikami ważna jest dla mnie też oprawa obrazu, passe partout. Ta, którą zobaczą Państwo na wystawie, ma 3 różne kolory. Uważam, że używając różnych passe part out do tych samych prac można zmienić ich wyraz i odbiór.” – mówi artysta.

Radosław Zaremba urodził się w 1954 r. w Warszawie. Dyplom w 2009 roku w Europejskiej Akademii Sztuk na Wydziale Grafiki Warsztatowej, w pracowni profesora Ryszarda Osadczego; aneks z tkaniny u profesora Antoniego Fałata. Uprawia grafikę, rysunek, malarstwo, również fotografię, trochę tkaninę.
Stara się pisać, również aforyzmy, do których tworzy grafikę. Jego pasje to zbieranie małych i większych dzwonów, robienie przeróżnych alkoholi: od piwa i wina, po gin i nalewki. Oczywiście w mieszkaniu jest również kot, któremu wolno prawie wszystko. Nawet obsługiwać jego prasę.

 

Za-co-można-kupić-punkt-Tylko-za-nieskończoność