Piotr Krajewski

Urodzony 22 maja 1970 roku w Gdańsku. Prawnuk malarza, rzeźbiarza i złotnika Józefa Krajewskiego. Zrezygnował z klasycznej edukacji na rzecz „uniwersytetu życia”.  Logikę i kalkulacje oddał światu w zamian za autentyzm, patrzenie sercem i karmienie siebie oraz innych emocjami. Prowadząc życie w duchu artystycznym jedynie przy konserwacji zabytków w Gdańsku pracował dłużej. Od 1989 roku, przez 5 lat działał w Berlinie. Tworzył  Street Art, performensy i malował obrazy. Poznał tam standardy

architektury wnętrz i niemieckiego designu. Po powrocie do Polski nadal od realizmu ważniejsze były dla niego emocje, szczególnie podczas spektakli artystycznych.
W 2003 roku poznał kobietę swojego życia Ewę. Z tej miłości powstał duet projektantów – Ewa i Piotr Krajewscy. Niemal każdy z ich pokazów przeplata modę ze sztuką – ekspozycją obrazów, spektaklami artystycznymi czy performensami Piotra. Niemal każda wystawa artysty, poza pracami, eksponuje jego ścisły związek ze światem mody.
Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą.

Wybrane wydarzenia artysty:
2014 – Kartonovnia Centrum Sztuki, Warszawa – wystawa obrazów oraz rysunków i performance podczas wernisażu z pokazem mody.
2014 – Kartonovnia Centrum Sztuki, Warszawa  – Gala urodzinowa Art Imperium  – performance MUZA
2014 – Galerii 63, Sopot – CHILI Krajewski – wystawa indywidualna i performance podczas wernisażu
2014 – Muzeum Niepodległości/ Pawiak, Warszawa – „Rozgrzeszenie hitlerowców” – Street Art/ performance
2014 – Plac przed Sejmem, Warszawa – „Zaostrzyć kary dla Pijanych Kierowców” – Street Art/ performance
2013 – Hala Zdjęciowa PRETA S.A., Warszawa – Art Live Fashion Krajewscy – performance podczas pokazu mody.
2013 – Budda Play, Warszawa – OPUS – Całun Krajewskiego – odsłonięcie/ performance
2011 – Dni Augustowa, Augustów – Performance z body painting
2010 – Amber Baltic, Międzyzdroje – „Amber Night”- performance podczas pokazu mody
2009 – BUW, Warszawa – „Fantasmagorie” – wystawa indywidualna i performance
„Piotr Krajewski poprzez action painting/ malarstwo gestu – tworzy ekspresyjne obrazy abstrakcyjne. W oddziaływaniu na percepcję odbiorców barwami rządzi u niego kolor, który z definicji jest złudzeniem optycznym zależnym od otoczenia i światła, oraz budowane na poziomie wrażenia zmysłowego emocje.  Powstałe w procesie twórczym struktury i graniczące ze sobą lub mieszające się barwy niemalże prowokują do odtworzenia każdego ruchu i użytych środków. Wybija się ponad taszyzm, gdy odchodzi od
pędzli i szpachelek, rozwija dripping używając modelek jako „szlachetnego narzędzia”, którego emocjonalnym ładunkiem ciała farbami zmysłowo operuje na płótnie. Wychodzi także ponad abstrakcję tęsknotą za formą, która przejawia się w niektórych pracach artysty” – Magdalena Woźniak Art Imperium.

Tagi: Krajewski,

Oferta sprzedaży, ceny obrazów: