SMT Shipping Poland

SMT Shipping Poland, międzynarodowa firma żeglugowa, jest jednym z liderów na rynku przewozów ładunków masowych. Firma została założona w 1990 roku, a jej oddział w Polsce powstał w 1991 roku. Początkowo mieścił się w Gdyni, a od 2005 roku w Sopocie. Z ponad 1700 marynarzy zatrudnianych przez SMT ponad 600 stanowią Polacy.
Siedzibą SMT Shipping w Sopocie jest Willa Basnera, jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków w mieście, zwany Sopockim Malborkiem ze względu na nawiązanie do architektury Pałacu Wielkiego Mistrza na zamku malborskim. Właściciel willi, Friedrich Basner, przeznaczył jej parter na cele ekspozycyjne. W okresie międzywojennym mieściła się tu największa prywatna kolekcja dzieł sztuki położona na wschód od Berlina.
SMT Shipping kontynuuje tradycję mecenatu sztuki, zapoczątkowaną przez Friedricha Basnera. Firma wspiera wydarzenia kulturalne w Trójmieście, nawiązując do tradycji swojego założyciela.
Działalność mecenatu sztuki jest ważna dla SMT Shipping Poland, ponieważ firma wierzy, że sztuka jest istotnym elementem życia społecznego. Sztuka wzbogaca kulturę, edukuje i inspiruje ludzi. Dzięki swojej działalności mecenatu sztuki SMT Shipping Poland chce przyczynić się do rozwoju kultury w Sopocie i w Polsce.
W tym roku firma jest jednym ze sponsorów Międzynarodowego Pleneru Sopot 2023, w którym udział zapowiedziało wielu znanych malarzy. Efekty ich prac będzie można podziwiać 7 września na wernisażu „Synergia” w Sopockim Domu Aukcyjnym.